شماره های تماس

واتساپ و تلگرام : 09358134357         8897 544 0913 
           773 75 452 -031         554 73 452 -031 

چاپ بروشور

چاپ بروشور ارزان قیمت

موفقیت در کسب و کار نیازمند به ارتباطات و بازاریابی می باشد. یکی از راه های برقراری ارتباط و معرفی برند، چاپ بروشور می باشد. بوروشور نوعی تبلیغات چاپی است که هدف آن ترویج اطلاعات یا تبلیغ یک محصول یا خدمات است طراحی یک بوروشور مستلزم شناخت اصول اساسی این نوع از گرافیک است. بوروشور همچون دیگر انواع موارد تبلیغاتی ، به یک مفهوم و محتوا نیاز دارد که به هم پیوند بخورند. بروشور براساس نوع طرح می تواند ساده و یا حتی تک رنگ باشد که بر روی یک قسمت کاغذ سفید چاپ شده است یا طرح های چهار یا پنج رنگ پیشرفته که بر کاغذهای گلاسه یا گران قیمت چاپ می شوند. شکل و اندازه بروشور بسیار متفاوت است .

طراحی بوروشور

نکات مهم درباره چاپ بروشور

رایج ترین بروشورها معمولاً سه لتی و با ابعاد ۲۷×۲۱ سانتیمتر است و یا چهار لتی ۳۵×۲۱ سانتی متر. برخی از بروشور ها از قطع بولتن یعنی یک لتی ۴۲×۲۷ سانتیمتر استفاده می شود زیرا باید اطلاعات را بیش از اطلاعاتی که در قطع استاندارد جای می گیرد، در خود جای دهد. بروشورها نقش اطلاع رسانی دارند و به عنوان حاملی برای معرفی، شرح حال و تبلیغ محصول استفاده می شود. بروشورها وسیله ای مناسب برای تبلیغ و اطلاع رسانی به مخاطبین خاص درباره کنفرانس و دیگر رویدادها است یا صرفاً می توانند آموزشی باشند و اطلاعاتی درباره بهداشت عمومی یا مطالب عمومی نظیر این به مردم بدهند.

چاپ بروشور

   نکاتی که باید پیش از شروع طراحی بروشور مدنظر داشت:

۱-      موضوع یا هدف این بروشور چیست؟

۲-      مخاطب کیست؟ اگر بیش از یک مخاطب وجود دارد، شاید بخواهید که چند بروشور طراحی کنید.

۳-      مشتری چگونه از این محصول یا خدمات استفاده خواهد کرد؟

۴-      چه اطلاعاتی در متن باید لحاظ شود ؟

۵-      چه کسی متن آگهی را خواهد نوشت؟

۶-      پیام چیست؟

۷-      برای ارائه پیام ، میزان اطلاعاتی که باید در متن جای گیرد و مخاطب کدام قطعی از همه مناسبتر است.

۸-      آیا می خواهید برای جذاب تر کردن جلد بروشور از تصویر استفاده کنید یا می خواهید از یک عنوان چشمگیر استفاده کنید.

وقتی یک بروشور طراحی می کنید – و یا هر نوع آگهی چاپی – جامعیت و سادگی، کلیدهای اصلی طراحی موفق است. عنوانهای اصلی و عناوین فرعی باید در آگهی منسجم و یکپارچه باشند و باید در قیاس با متن آگهی متمایز و متفاوت  باشند. اگر از قلم های مختلفی است بهتر است که شکل قلم ها با هم همخوان و سازگار باشند.

  تا زدن بروشور:

طراحی و چاپ بروشورشیوه های تا زدن بروشور بخشی از فرآیند طراحی بروشور است . حاشیه ها و لت ها باید به نحوی سامان یابند که وقتی تا میخورد، طرح کلی و اندازه ها همچنان حفظ شود. ضروری است که پیش از شروع طراحی ، یک ماکت ساده از بروشور تهیه کنیم. بدین ترتیب میزان اطلاعاتی که باید در هر لت جای گیرد مشخص می شود. این ماکت به شما امکان می دهد تا نحوه صفحه آرایی لت ها را معین کنید و تجسمی از گرید با تاها را ایجاد می کند. چندین نوع تای مختلف وجود دارد: تای آکاردئونی، تای دروازه ای و تای مرکزی .

   نکات مهم:

.::   بروشور را به نحوی نگاه کنید که گویی شما مخاطب نهایی آن هستید.

.::   اطلاعات باید به ترتیب اهمیت نظم یابد.

.::   اطلاعات باید ساده و صریح ارائه شود.

.::   صفحات باید با هم همخوان باشند.

.::   لت های جلد باید از نظر طرح و اطلاعاتی که ارائه می دهند همخوان باشند.

.::   صفحات باید از نظر بصری متعادل و متوازن باشند.

.::   تصاویر و عکس ها باید با متن هماهنگ باشند و جلوه بصری صفحه را تقویت کنند. نباید متن و اطلاعات را تحت الشعاع قرار دهند.

.::   کاغذی که انتخاب می کنید باید متناسب با طرح بروشور باشد و به آسانی تا بخورد.