شماره های تماس

واتساپ و تلگرام : 09358134357         8897 544 0913 
           773 75 452 -031         554 73 452 -031 

چاپ لیبل در اصفهان

چاپ لیبل در اصفهان

در حال حاضر در دنیایی از تبلیغات در پوشش های مختلف که در اطراف ما در جریان است زندگی می کنیم. این کالا ها توسط پوششی که اطلاعات محصول روی آن است پوشیده شده است. لیبل ها از جمله این پوشش‌ های جدید هستند. لیبل یا برچسب قسمتی از یک کاغذ یا فلز می باشد که بر روی محصول قرار گرفته است. برچسب ها کاربرد های متنوعی دارند که اطلاعات مربوط به محصول از جمله قیمت، موارد استفاده و جزییات محصول بر روی آن نوشته شده است.

 انواع لیبل 

لیبل ها یا برچسب‌ ها انواع مختلفی دارند که عبارت‌ اند از: برچسب کاغذی، برچسب پی‌ وی‌ سی، برچسب متال و .... .

برچسب متال این نوع برچسب از نوع فلزی بوده و برای سطوح فلزی مناسب است.

برچسب کاغذی مدل های مختلفی دارد که از نظر اندازه و جنس و چسبندگی متفاوت می باشند. این لیبل ها برای سطح های صیقل شده مناسب است و در مقابل حرارت مقاومت قابل قبولی دارد.

برچسب پی‌ وی‌ سی از خصوصیات این برچسب ها می توان به عدم نفوذ پذیری آب در آن ها اشاره کرد. همانطور که از اسم پی وی سی پیداست این برچسب ها از جنس پلاستیک بوده و توانایی کشیدگی و تغییر طول بالایی دارند. استفاده از این برچسب ها در مکان هایی با دمای بالا توصیه نمی شود. 

چاپ لیبل در اصفهان

فناوری تولید لیبل

در سال های اخیر موارد استفاده از موتور های سرو در ماشین های چاپ لیبل بسیار دیده شده است که البته به هیچ عنوان فناوری جدیدی به حساب نمی آید. این موتور ها داری چرخ دنده هستند و در هنگام چاپ احتمال اثر گذاشتن بر روی لیبل را دارند. اما موتور های جدید بدون اثر چرخ دنده و با دقت بسیار بیشتری نوشته ها را بر روی بر چسب ها چاپ می کند. 

همچنین این موتور ها به دلیل داشتن یک حافظه متصل به ماشین می تواند تا مدت ها اطلاعات چاپی را در حافظه خود نگه دارد.  استقبال از ماشین های چاپی جدید بسیار کم و نا امید کننده است. البته رکود اقتصادی و کاهش اعتبارات مالی باعث شده که چاپخانه‌ های کمتری به تهیه این نوع از ماشین‌ آلات اقدام کرده و به‌ روزرسانی تجهیزات خود را به زمانی که بازار رونق بیشتری داشته باشد موکول کنند.


در دنیای امروز با افزایش کاربرد پیام رسان های اینترنتی میزان چاپ مجلات، مقالات، کاتالوگ ها و انواع لیبل بسیار پایین آمده است. به همین دلیل استفاده از از این نوع ابزار فیزیکی برای تولید کننده به صرفه نمی باشد. 

 فناوری بسته‌بندی

امروزه بسته بندی یکی از عوامل مهم جذب مشتری می باشد. بسته بندی باید جذاب و منعطف باشد تا بتواند مخاطب خاص خود را پیدا کند. اما در این صنعت عوامل بسیار زیادی باعث محدودیت و کاهش چاپ و بسته بندی محصولات وجود دارد که می توان به هزینه مصرف انرژی، اقتصاد جهانی و ثبات محصول در بازار و قوانین دولتی و .... اشاره کرد.


ثبات محصول بسته‌ بندی در دوران رکود اقتصادی حال حاضر از تمامی عوامل بالا مهم تر و اساسی تر می باشد. قوانین دولتی در واقع مربوط به استفاده از مواد با دوام در بسته بندی ها می باشد. این قوانین به مرور زمان تاثیر مهمی بر روی صنعت بسته بندی خواهد داشت.
موضوع دیگر در مورد صنعت بسته بندی سلامتی مواد غذایی موجود در بسته است که باید تمامی استاندارد های لازم را داشته باشد.

همچنین درج مواد تشکیل دهنده و ساختار مواد غذایی از دیگر موارد یک بسته بندی مناسب برای مواد غذایی است. همچنین برای صرفه‌ جویی در مصرف انرژی نیز، باید سعی به تولید محصولات بسته‌ بندی سبک‌ تری شود که محیط‌ زیست را کمتر آلوده کنند. به خاطر هزینه بالای انرژی مصرفی، در بعضی از مناطق سعی می‌ شود که به‌ جای کاغذ از مواد پلاستیکی استفاده شود.

چاپ لیبل ارزان قیمت

پایداری لیبل در آب‌وهوای متفاوت

برچسب‌هایی‌‌ که در ارتباط با محیط بیرونی هستند باید طوری طراحی شوند که در مقابل تغییرات جوی، تابش خورشید و گرد و خاک مقاوم باشند. عمر این برچسب ها نشان دهنده کیفیت آن ها می باشد.

چاپ لیبل

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.