شماره های تماس

8897 544 0913   554 73 452 -031   773 75 452 -031 

لحظه تحویل سال

لحظه تحویل سال

لحظه تحویل سال که لحظه اول برج حمل نیز نامیده می‌شود، و در گاه‌ شمارهای هجری خورشیدی، لحظه آغاز تحویل سال و تعیین کننده نخستین روز از ماه فروردین بوده و آنرا هرمز روز یا اورمزد روز نامیده و جشن عید نوروز را برگزار می کنند.چنانچه آغاز سال جدید، قبل از ظهر و در نیمه اول شبانه روز تحویل شود ، همانروز نوروز است و اول برج شروع می شود.و در صورتیکه تحویل سال بعد از ظهر باشد، فردای آن روز، نوروز است. معمولا نوروز شمسی در تقویم میلادی با یکی از روزهای ۲۰ ، ۲۱ یا ۲۲ مارس مطابقت دارد. در کشورهایی مانند ایران و افغانستان که گاه‌ شماری هجری خورشیدی استفاده می شود، نوروز، روز آغاز سال نو است. ولی در کشورهای آسیای میانه و قفقاز، تقویم میلادی متداول است و نوروز به عنوان آغاز فصل بهار جشن گرفته می‌شود و روز آغاز سال محسوب نمی‌شود. حال بهتر است کمی اطلاعات درباره تقویم هجری شمسی در اختیارتان قرار دهیم ..

درباره تقویم هجری شمسی بدانید!!

تقویمی که امروز از آن استفاده می‌کنیم، برخلاف تصور عموم، قدمت هزار و سیصد و نود ساله ندارد، بلکه در همین دو قرن اخیر تدوین شده است. !!

اولین بار عبارت « هجری شمسی» در تقویم رسمی سال 4-1303 هجری قمری آمد. این تقویم را که عبدالغفارخان نجم الدوله ( 1259 - 1326 ق) استخراج کرده بود برای اولین بار عبارت سال هجری شمسی 1265  در بالای صفحات آن  به چشم می آید. از ان پس  عبدالغفارخان در سالهای بعد و در تقویم های آن روزگار که به صورت دفترچه ای منتشر می شد، ستون جدیدی برای روزها و دوازده برج حَمَل، ثور، ... ، به طور مرتب درج می کرد و بدین ترتیب عبدالغفارخان برای نخستین بار تقویمی را اختراع و ابداع کرد که امروزه به نام «تقویم هجری شمسی بُرجی» معروف شده است. تا قبل از این تاریخ، تقویمی که اساس آن شمسی و مبداء آن هجرت حضرت محمد(ص) از مکّه به مدینه باشد، در ایران رایج نبوده است.

اول بهار سال شمسی ،مبدا تقویم هجری شمسی بُرجی، است که در آن هجرت حضرت محمد(ص) از مکّه به مدینه اتفاق افتاده است. این مبداء مطابق با روز جمعه 19 مارس 622 میلادی(یولیانی) است. آغاز یا لحظه تحویل سال، (لحظه عبور مرکز خورشید از نقطة اعتدال بهاری نیمکره شمالی) دقیقاً با محاسبات نجومی تعیین می‌شود. به همین دلیل، اولین روز سال همیشه بر روز اول بهار منطبق است. این سال از لحاظ استفاده در زندگی روزمره، شامل 365 شبانه‌روز . نام ماههای این تقویم یا همان نام برج های تقویم ، به ترتیب همنام با دوازده صورت فلکی قدیمی منطقه‌البروج است. تعداد شبانه‌روز هر برج برابر با مدت حرکت مرکز خورشید در همان برج که به علت حرکت ظاهری غیریکنواخت مرکز خورشید روی مدارش از 29 تا 32 شبانه‌روز تغییر می‌کند. در ضمن این امکان وجود داشت که تعداد شبانه‌روز‌‌های هر یک از بروج از سالی به سال دیگر تغییر کند. سال کبیسه نیز هر چهار و گاهی هر پنج سال یکبار اتفاق می‌افتد.

لحظه تحویل سال 1399


زمان دقیق لحظه تحویل سال نو هجری خورشیدی ۱۳۹9 :
لحظه تحویل سال ۱۳۹9 هجری شمسی به ساعت رسمي جمهوري اسلامي ایران :

لحظه تحویل سال ۱۳۹۹ هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران:

ساعت
 ۷ و ۱۹ دقيقه و ۳۷ ثانيه

روز جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ هجري شمسي

مطابق ۲۵ رجب ۱۴۴۱ هجري قمري

و ۲۰ مارس ۲۰۲۰ ميلادي

5780/5781 عبری

سال 1399 هجری خورشیدی برابر است با سال های :
7042 میترایی آریایی 

3758 زرتشتی
14099اهورایی

2020/2021 میلادی
6770/6771 آشوری
1441/1442 هجری قمری
2579 هخامنشی (شاهنشاهی)

 

حیوان سال 99

 

سال 1399 سال چه حیوانی است ؟
تقسیم دوازده تایی فقط اختصاص به ماه های سال ندارد، بلکه چینی ها و اصولا اهل نجوم و تنجیم هم سال ها را به دوره های دوازده تایی تقسیم می کنند که هر کدام را با نماد یک حیوان مشخص می کنند: مثل : موش، گاو، ببر، گربه ( از نظر مصری ها خرگوش )، اژدها، مار، اسب، بز، میمون، خروس، سگ و خوک
تقسیم بندی اینکه هرسال به نام چه حیوانی است بر اساس طالع بینی چینی صورت می گیرد.
معمولا اکثر تولید کنندگان تقویم و سررسید در طراحی صفحات اول تقویم و سررسید خود از نماد آن سال استفاده می کنند. به همین دلیل باید بدانیم که هر سال به نام چه حیوانی است و اساس نام گذاری آن چگونه است. حیوان سال 99 موش می باشد.

حیوان سال 99 سال موش می باشد

موش (انگلیسی: Mouse) پستانداری کوچک از راستهٔ جوندگان است که مواد غذایی خود را به وسیلهٔ حرکات رفت و برگشتی با جلو آروارهٔ تحتانی خرد می‌کند. چون دندان‌های این حیوان مثل سایر جوندگان رشد دایمی دارد، برای جلوگیری از رشد بیش از حد، مجبور است که دایماً دندان‌های خود را با جویدن چیزهای نسبتاً سخت، از قبیل دانه‌ها و حبوبات، بفرساید و اگر موفق به پیدا کردن دانه‌های سخت نگردد به جویدن فرش‌ها، لباس‌ها، کتاب‌ها و هرچه که در دسترس خود بیابد مشغول می‌شود. موشها به انواع صحرایی و غیره تقسیم بندی می‌شوند که بستگی به طول دم آن‌ها دارد. بعضی مواقع مردم حیواناتی که شبه موش است را موش مینامند مانند موش خرما

 

حیوان سال 99 + سال 1399 و 2020 سال کدام حیوان است؟ 

 سال موش

متولدین سال موش
متولدین سالهای: 1279،1291،1303،1315،1327،1339،1351،1363،1375،1387، و ....

موش زير نفوذ حالات جاذبه و تجاوز به دنيا آمده است. در نظر اول آرام و متعادل و شوخ جلوه مي كند ولي مواظب باشيد در زير اين چهره ي آرام و صبور يك روحيه ي مهاجم و نا آرام قرار گرفته است براي مدتي با موشي همخانه و يا همسفر شويد و آنوقت كاملا به روحيه ي نا آرام و مضطرب و انفجارات روحي بي موقع او پي خواهيد برد. او از ايجاد سر و صدا لذت خواهد برد. خيال بافي هاي موش كه اغلب در زمينه ي نابود كردن و خراب كردن است گاهي منجر به سازندگي و خلق مي شود. از نظر عشقي و عاطفي موش عاشق ميمون مي شود ولي از اسب بايد حذر كند و از گربه هم طبيعتا به همان دلايل معلوم جانورشناسي بايد دوري كند.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.